Let 30


San Miguel de Tucumán – Antofagasta

Odlétám z města San Miguel a před sebou mám jeden z nejnáročnějších a nejnebezpečnějších letů za dosavadní cestu. Čeká mě totiž přelet přes pohoří Andy. Let na hranici výškového dostupu mého letadla a přelet přes místa s obrovskými a nebezpečnými turbulencemi.

Andy jsou nejdelší horské pásmo na světě. Velehory mají délku 7 240 kilometrů a šířku 200 až 700 kilometrů. Rozkládají se po celé délce západního pobřeží Jižní Ameriky od Panamy a Karibského moře až po Drakeův průliv u Ohňové země. V Andách je 91 šestitisícovek, 14 z nich má výšku nad 6 500 m. Nejvyšší horou And je Aconcagua v Argentině, vysoká 6 961 metrů.

Po většinu letu přes pohoří mě stahuje na pravou stranu velmi silný vítr dosahující až 50 kts (92 km/h), musím také volit takovou trasu, abych se vyhnul vrcholům, které jsou nad hranicí dostupu letadla. Během přeletu mohu obdivovat krásy tohoto nehostinného vysokohorského prostředí. Pohoří se mi daří překonat a přistávám na mezinárodním letišti Andrés Sabella Gálvez u města Antofagasta v Chile.

  • Vzdálenost: 774 km
  • Vzdálenost celkem: 25 146,5 km
  • Doba letu: 3 hodiny 6 minut
  • Doba letu celkem: 86 hodin 56 minut

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *