Let 7


Sumburgh – Vágar

Je na čase doplnit olej a to je tak vše, co v současném nevlídném počasí mohu udělat. S touto dohledností dnes nikam neletím.

– přesně tak by to dopadlo, kdybych měl letět skutečně. V simulátoru však mohu poupravit počasí oproti tomu reálnému (data ve hře jsou stahovány z METARu) a právě teď je pro to vhodná chvíle.

Ze Skotského ostrova Shetland letím na Faerské ostrovy, jež jsou autonomní součástí Dánského království. Jde o první větší přelet širého moře, cca 350 km. Opouštím ostrov a ve výšce 10000 stop přichází druhý větší problém, kterému jsem během sedmi dosavadních letů vystaven. Motor vypíná a já začínám klesat. Okamžitě hledám nejbližší letiště nebo možné místo k přistání, nejsem daleko od ostrova a jednoho z jeho letišť. Zároveň se snažím zjistit příčinu vypnutí motoru. Ohřev karburátoru běží, tady problém nebude. Postupuji podle nouzového checklistu pro ztrátu výkonu a během vypnutí a zapnutí startéru motor opět naskakuje (po přistání se dozvídám, že by se startér měl občas preventivně přepnout během letu). Nebezpečí zažehnáno. Při opětovném stoupání se ujišťuji, že motor běží v pořádku. Zbytek letu probíhá podle plánu a za oslňujícího svitu zapadajícího slunce přistávám na letišti Vágar.

  • Vzdálenost: 426 km
  • Vzdálenost celkem: 2998,3 km
  • Doba letu: 1 hodiny 37 minut
  • Doba letu celkem: 11 hodin 14 minut

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *