Argyle – Georgetown
Odlétám z ostrova Svatý Vincenc a cestuji přes ostrovy Bequia, Canouan, Grenadu a ostrovní stát Trinidad a Tobago (a jeho dva největší stejnojmenné ostrovy).
V roce 1976 se sice stal Trinidad a Tobago republikou, ale i přes to je stále členem Commonwealthu. V roce 1980 zažily ostrovy nezdařený pokus o převrat. Obyvatelé původem z Indie (tvoří 36% populace ostrova) se pokusili chopit moci a sesadit vládu ovládanou převážně černochy, potomky otroků (tvořící 44% populace ostrova). Ostrovy jsou známy etnickou směsicí svých obyvatel. Vedle už zmíněných černochů a Indů zde žijí menšiny bělochů, míšenců a Číňanů. Není výjimkou, že v jednom městě se vedle sebe nachází křesťanský kostel, muslimská mešita a buddhistický chrám.
Přeletem Kolumbova kanálu se dostávám nad pevninu Jižní Ameriky, konkrétně stát Venezuela, jež je zemí s největšími zásobami ropy na světě. I přes tyto obrovské zásoby ropy je v zemi důsledkem špatné politiky enormní inflace a ekonomická krize, která způsobuje odliv obyvatelstva a vysokou kriminalitu.
Pokračuji do Guyany. Ta je jediným státem Commonwealthu na jihoamerické pevnině. V roce 1978 získala Guyana mezinárodní pozornost, když zde 918 příslušníků americké sekty Chrám lidu spáchalo největší hromadnou sebevraždu všech dob. Fanatický vůdce Jim Jones nařídil členům sekty Chrám lidu, aby si hromadně vzali život. Na jeho povel vypili jed se smrtící látkou kyanid a svým dětem píchli smrtelné injekce.
Přistávám v Georgetownu, hlavním a největším městě (213 000 obyvatel) Guyany.
- Vzdálenost: 992,7 km
- Vzdálenost celkem: 18 923 km
- Doba letu: 3 hodiny 28 minut
- Doba letu celkem: 66 hodin 46 minut